Jdi na obsah Jdi na menu
 


černé skládky 2011

19. 5. 2011

 

Úklid černých skládek


 

I letos, tak jako každý rok, svedlo Myslivecké sdružení Mantov – Losiná marný boj s černými skládkami. Brigáda proběhla o velikonoční neděli 24.dubna. Během celého roku se v honitbě nahromadily 4 plné multikáry rozličného odpadu, který myslivci již tradičně uklízeli ve spolupráci s obcí Chotěšov. Nejčastěji se jednalo o komunální odpad, plasty a pneumatiky z nelegálně rozebíraných vraků automobilů, ale i o odpad biologický, ovšem zcela nepochopitelně uložený v igelitových pytlích a taškách. Tento odpad nakonec skončil na sběrném dvoře, kam také patří.

Dokladem o tom, jak je tento boj marný, je to, že se již po týdnu objevily nové černé skládky, např. hromada plastů a pneumatik z nelegálně rozebraného autovraku u rybníků při cestě na Vstiš. Tyto skládky jsou problémem nejen estetickým, nýbrž hlavně ekologickým. Občané, kteří tyto skládky zakládají, si neuvědomují, že tím neškodí pouze přírodě, ale i ostatním lidem a nakonec i sobě, protože vše, čím přírodě uškodí, se jim postupem času v nějaké formě vrátí.

I přes veškerou snahu se však budou černé skládky zřejmě objevovat i nadále, a tak mají naši myslivci i na další roky o práci postaráno.

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA